Карпатські зорі

Забронювати номер зараз

tea

Санаторій “Карпатські зорі” – пропонує для відпочиваючих радіальний вихід на хребет “Сокільський”.

Довжина виходу – в один кінець 2 кілометри.

Тривалість переходу – 4-5 год.

Висота над рівнем моря: початкова – 450 метрів н.р.м. кінцева – 900 метрів н.р.м.

Хребет Сокільський тягнеться на відстані приблизно 15 км. між річками Рибницею та Черемошем від с.Соколівки до с. Великий Рожен. Особливу увагу на хребті привертають мальовничі пісковикові скелі-останці, яких понад 20. Скелі здіймаються на висоту 20-40 м. На скелі Лисівський Камінь (Тутурівський Камінь) археологи виявили петрогліфи – наскельні малюнки, викарбувані в стародавні часи.

На хребті побували відомі люди: Б. Лепкий, Ю. Федькович, С. Воробкевич, Г. Хоткевич, Д. Павличко, М. Влад, С. Пушик. У середині ХVШ ст. в одній з печер на Сокільському жив засновник юдаістської течії хасидизму Ізоаельбен Елізар, або Бааль-Шем-Тов.

В другій половині XIX ст. на Тюдівській скелі був встановлений обеліск Т.Шевченку, який визнано найпершим в Україні.

Характер рослинності на хребті різноманітний: мішаний ліс, бучина, березові, яворові гаї, луки. Зустрічається багато видів рослин, занесених до “Червоної книги”: арніка гірська, купальниця європейська, тирличі, любка дволиста.

Маршрути:

  • З міста Косова автотранспортом чи й пішки добираємося в село Бабин до урочища Випчин, далі пішки по ґрунтовій дорозі-стежці підіймаємося на верхів’я хребта. Можливі місця ночівлі в урочищах Свинський Гук, Кашицький Камінь, Лисівський або Тугурівський Камінь. Від верхів’я хребта по стежці в напрямку на південний схід можна за 2-2,5 год. зійти в долину річки Черемош в околицях села Тюдів. Тут можна оглянути водоспад Сиковку, відслонення на березі річки Черемош, пам’ятник Т.Шевченку. І звідти автотранспортом добратися до смт. Кути, а потім до Косова.
  • Для занять із скелелазіння найкраще пристосована скеля Лисівський або Тутурівський Камінь (висота 25 м.(1-6 категорій складності).