Карпатські зорі

Забронювати номер зараз

tea

П’ятикілометровий прогулянковий маршрут на 2,5 год.

Починається маршрут з санаторію “Карпатські зорі” дорогою вниз. Далі по вул. Над Гуком попри міський спортивний комплекс і виходимо на вул. Незалежності.

Виходимо на роздоріжжі – відділення спілки художників України, його виробничо-художніх майстерень. Тут працюють відомі майстри декоративно-прикладного мистецтва.

Більшість із них закінчили свого часу середній мистецький навчальний заклад (сьогодні Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва).

Свою творчу долю з ним пов’язали понад 50 членів спілки художників України. Біля кінотеатру ім. І. Франка повертаємо наліво, проходимо біля химерного витвору природи – підніжжя Міської гори і невдовзі ми вже на самій горі, висота якої 450 м над рівнем моря. З цієї висоти відкривається чудова панорама Косова та прилеглих сіл, вид на Покутсько-Буковинські Карпати.

На самій горі ростуть унікальні на Прикарпатті чорні альпійські сосни, а також листяні і хвойні насадження зарослі білої акації (саме вони стримують відслонення і захищають гору від подальшого руйнування).

У 1965 році на горі був закладений парк і встановлений пам’ятник тисячам безневинно розстріляних тут у 1941-1943 рр. мирних жителів єврейської національності.

До санаторію  “Карпатські зорі” повертаємось  тією ж дорогою.