Карпатські зорі

Забронювати номер зараз

tea

Басейн та сауна з мінеральною водою, це фінський аналог російської лазні (баня по-фінські так і буде – sauna). Єдиними, але дуже важливими відмінностями сауни від лазні є температурний режим і вологість в парній.

Навідміну від російської лазні, де температура нечасто досягає 100 градусів за Цельсієм, у фінській сауні 120-125 градусів – це норма. Іноді, любителі сауни, вважають за краще париться і при 140 градусах. Переносити сильний жар допомагає дуже низький рівень вологості, лише – 5-10 відсотків. Зрозуміло за таких екстремальних умов існує ряд застережень, покликаних забезпечити безпеку і користь від паріння.

По-перше, перед відвідуванням парної необхідно прийняти душ і досуха витертися, що б не допустити опіків.

По-друге, тривалість одного заходу в парну бажано обмежити до 5 хвилин – непідготовленим людям, і до 10 хвилин – тренованим. У приміщенні парної слід дихати тільки ротом і бажано обмежити розмови, оскільки розжарене повітря може обпалити слизову оболонку носа. Ну і звичайно, стежте за своїм самопочуттям. При що найменших ознаках запаморочення або появі шуму у вухах – парну слід покинути і відпочити в кімнаті відпочинку або у басейні.